Незнімна опалубка з пінополістиролу: основні переваги

Незнімна опалубка з пінополістиролу: основні переваги

Першим етапом будівництва монолітних будинків є завчасне зведення опалубки. На цьому етапі важливо зробити правильний розрахунок та максимально точну установку конструкції.

Незнімна опалубка з пінополістиролу є одним із альтернативних варіантів безвідходного будівництва на відміну від способів, у яких застосовують тимчасові споруди з ДСП та дерева.

Незнімна опалубка допомагає практично без додаткових зусиль вирішити ряд важливих завдань у подальшому будівництві монолітних конструкцій: вона робить стіни рівними та гладкими, виступає як додатковий утеплювач.

Вирішальним фактором у питанні придбання опалубки є відносно низька ціна, зручність транспортування, швидкість монтажу та наявність такої практично на будь-якому ринку будівельних матеріалів.
Щоб здійснити успішне будівництво, важливо правильно підібрати складові елементи для заготівлі опалубки.

Незнімна опалубка з пінополістиролу: основні переваги

Що таке незнімна опалубка?

Незнімна опалубка з пінополістиролу — це проста конструкція, що збирається з окремих блоків і застосовується для надання необхідної форми цементно-піщаної суміші, що дозволяє створити геометрію стін.
Блоки пінополістиролу, що застосовуються для зведення опалубки, є двома досить легкими, але при цьому міцними, паралельними пластинами, з’єднаними між собою перемичками. Ці перемички надають виробу жорсткості.

Незнімна опалубка з пінополістиролу: основні переваги

Переваги

Однією з провідних переваг незнімної пінополістирольної опалубки є простота монтажу. З цим завданням зможе впоратися людина, яка не має великого досвіду у будівництві.
Завдяки простоті збирання значно знижуються витрати на будівництво монолітного житла: відпадає необхідність наймати бригаду бетонників для будівництва фундаменту.
До трьох основних переваг незнімної опалубки з пінополістиролу варто віднести:

  • економію часу та відсутність залежності від пори року. Зводячи фундамент стандартним способом, споживачі нарікають на тривалий період робіт навіть при будівництві невеликих масштабів. У разі пінополістирольних блоків важливо правильно зібрати їх, і можна приступати до заливання цементно-піщаної суміші;
  • різноманітність. По суті, цей параметр також можна зарахувати до економії часу будівництва монолітного будинку. Завдяки величезному вибору варіацій можна в короткий термін зібрати опалубку будь-яких форм і приступати до роботи;
  • безпека. Матеріал, з якого виконані блоки, надійний та довговічний. Його пориста структура така, що 98% блоку становить повітря і лише 2% – сам матеріал. Це дозволяє забезпечити високу тепло- та звукоізоляцію;
  • Термін служби такої опалубки обчислюється 80-90 років.

Нерідко у виборі матеріалу у будівельників-початківців виникає питання пожежної безпеки матеріалу. Виробник пінополістирольних блоків подбав і про це: у процесі виробництва до основної сировини додають багатокомпонентні добавки, що відповідають за самозагасання при випадковому загорянні матеріалу.

Потрібно додати ще й те, що при придбанні такого матеріалу споживач заощадить кошти на покупку тепло- та звукоізоляційних матеріалів. Розподіл витрат при плануванні будівництва найчастіше є одним з провідних аспектів, що впливають на вибір.

До вад цього матеріалу можна віднести один: вразливість при впливі негативних атмосферних факторів. Такий недолік, скоріше, умовний. Проблема вирішується легко і швидко: відразу після зведення стін та фундаменту проводять облицювання.

Незнімна опалубка з пінополістиролу: основні переваги

Підсумки

Застосування пінополістирольної опалубки при зведенні монолітних будов дозволяє суттєво заощадити кошти та час, одночасно грає роль утеплювача. При зведенні незнімної опалубки відпадає необхідність повторного утеплення стін, знижуються витрати на опалювальні системи.
Зібрати конструкцію з пінополістиролу зможе новачок-самоучка. Головне зробити це акуратно. Конструкція стінок при цьому буде максимально рівною.

Тривалий термін служби, відносно невисока вартість, надійність та безпека (у тому числі показники вогнестійкості) – суттєві переваги цього виду матеріалів.

Adblock
detector