Сьогодні існує кілька видів сонячних елементів, у тому числі складаються сонячні батареї. Відмінності цих модулів у технології та матеріалах, що застосовуються у їх виготовленні. На даний момент існують три типи батарей, що розділяються за матеріалом основи елемента — плівкові, кремнієві та аморфні. Сонячні електростанції від SUNSAY Energy ви можете замовити тут https://sunsayenergy.com/.
У свою чергу, плівкові батареї також діляться за матеріалами, що використовуються у виготовленні:
- на основі телуриду кадмію. Хоча ККД елементів з телуриду кадмію невеликий, близько 11%, однак, у порівнянні з кремнієвими панелями, ват потужності цих батарей обходиться на кілька відсотків дешевше;
- на основі CIGS (CIGS — це напівпровідник, що складається з міді, індія, галію і селену), цей тип сонячних батарей має більш високу ефективність, його ККД доходить до 15%.
На даний момент найпопулярнішими є батареї, виготовлені на основі кремнію. Пояснюється це поширеністю кремнію в природі, його невисокою вартістю та відносно високою продуктивністю порівняно з іншими видами сонячних батарей. Батареї на кремнієвій основі поділяються за типом виготовлення фотоелектричних елементів:
- Монокристалічні, у такому модулі зерна кристалів орієнтовані щодо одного напрямі, т.к. по суті пластини нарізаються з одного циліндричного кристала. Батареї на основі монокристалічних модулів мають нині найвищу ефективність — до 22%. Монокристалічний кремній виробляється з сировини високого ступеня очищення (99,999%);
- Полікристалічні, в такому модулі кристали кремнію розташовані і орієнтовані хаотчіно, що позначається на продуктивності модуля, яка на 10-15% нижче продуктивності монокристалічних модулів. Однак, виготовлення батарей на таких модулях менш витратне, а тому батареї мають найнижчу ціну.
- Ще один тип сонячних батарей, що поєднує в собі як переваги, так і недоліки двох вже описаних типів, це батареї на сонячних аморфних елементах. У виготовленні таких батарей використовується кремній, який наноситься на підкладку шляхом випаровування. Батареї на аморфних елементах можуть мати величезну площу, вони можуть згинатися, мають низьку вагу та більш високу віддачу за похмурої погоди. Проте, загальна ефективність цих батарей становить лише 5-6%.
Сонячні батареї, як моно- так і полікристалічні, в зимовий час показують дуже високу ефективність і продуктивність на морозі в ясну погоду, але кількість сонячних днів і загальна інсоляція набагато нижча ніж влітку. Досвід використання сонячних панелей показує, що вдень навіть у похмуру погоду сонячні панелі гарантовано виробляють близько 10% від їхньої номінальної потужності.