ОСЦПВ: що потрібно знати водію про страхові виплати

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) (або, як його ще називають — «автоцивілка») передбачає покриття збитків, отриманих третьою особою в результаті ДТП. Тобто такий поліс рятує винуватця аварії від витрат на ремонт чужої машини. Сам він при цьому не отримує відшкодування. Автоцивілка в Івано-Франківську оформлюється згідно з певними правилами. Що має знати водій при укладанні страхового договору? Роз’яснення дають працівники СК «Країна».

Правила обов’язкового страхування автомобілів

Умови ОСЦПВ регламентуються на законодавчому рівні. Законом також регулюються тарифи, розмір страхових виплат, терміни виконання договору. Водій не має права пересуватися автошляхами України без «автоцивілки». Якщо водій при зупинці правоохоронцями не пред’явить їм поліс, то буде змушений заплатити штраф. Оформити страховий договір може не тільки власник автомобіля, але й будь-яка інша особа, котра на ньому їздить. Особливості проведення виплат за ОСЦПВ:

  • страховим випадком може бути тільки ДТП;

  • на розмір компенсації встановлений ліміт — це 130 000 грн за збитки, завдані майну, та 260 000 грн за шкоду, спричинену здоров’ю чи життю;

  • якщо завданий збиток перевищує граничні (за умовами договору) суми, винуватець аварії оплачує різницю.

Зазвичай відшкодування менші, ніж максимально можлива сума компенсації. У процесі розрахунків береться до уваги фізичний знос автомобіля, франшиза, число постраждалих та ін. По одному полісу відшкодування можуть отримати до 5 осіб.

Оскільки на страхові виплати встановлені обмеження, немає потреби переплачувати за «автоцивілку». Проте варто ретельно підійти до вибору страхової компанії. Головний критерій — це її надійність.

Car and House model with agent and customer discussing for contract to buy, get insurance or loan real estate or property background.

Як придбати поліс ОСЦПВ

Щоб купити «автоцивілку» можна скористатися одним із наступних варіантів — відвідати офіс страхової компанії, зателефонувати або оформити страховку онлайн на сайті СК. Останній спосіб найбільш зручний, оскільки дозволяє придбати поліс за лічені хвилини.

Паперовий та електронний поліси мають однакову юридичну силу. Дані останнього фіксуються в базі МТСБУ. Щоб перевірити, чи дійсний документ, необхідно ввести його номер на офіційному сайті.

Що робити у випадку ДТП, щоб отримати відшкодування

Факт настання страхового випадку потрібно документально зафіксувати. Для цього можна діяти двома способами:

  1. ДТП оформляють за європротоколом. При укладанні договору страхова компанія видає спеціальні бланки. Використати їх можна лише за умови, що в результаті аварії постраждало тільки майно, а не чиєсь здоров’я чи життя. Також учасники ДТП повинні дійти згоди в питанні, хто винен у скоєному. Ця схема не може бути застосована, якщо один із водіїв перебуває під дією алкоголю, наркотиків, медичних препаратів. Європротокол дозволяє швидше отримати відшкодування.

  2. ДТП оформляють за участі поліції. Якщо застосування європротоколу неможливе з певних причин, варто скористатися допомогою правоохоронних органів. До приїзду поліції потрібно все залишити без змін. Покидати місце події не можна, крім випадків необхідності екстреної госпіталізації.

Повідомити страхову компанію про настання ДТП необхідно зразу, подзвонивши на номер гарячої лінії. Протягом 3 днів треба подати письмове сповіщення. Краще документи про аварію віддати самостійно. Якщо вирішили скористатися послугами пошти, варто відправити рекомендаційний лист.

Adblock
detector